Home | Archive | Memorial

Heights Hockey
 Heights | Schedule | Roster | Statistics | Photos
 League | Schedule | Standings | Links
--------------------
2018-2019 Greater Cleveland High School Hockey Schedule
Sunday 1/20/2019
< Previous Day Next Day >
 
Final 
9:00 AM 
Harborcreek "B" (PA)
  Columbus Academy 10 
@  Strongsville
Tourn:  Ehrnfelt Memorial
 
Cancelled
9:00 AM 
Findlay  
  Shaker Heights  
@  Kent
Tourn:  Cleveland Jesuit Classic
 
Final 
9:10 AM 
Sycamore
  Gahanna Lincoln
@  Strongsville
Tourn:  Ehrnfelt Memorial
 
Final 
10:30 AM 
University School
  Dublin Jerome
@  Sylvania
Tourn:  Titan Invitational
 
Final 
10:30 AM 
Upper Canada College (ONT)
  St. Edward
@  Aurora (ONT)
Tourn:  St. Andrew's College MLK
 
Final 
11:00 AM 
Harborcreek (PA)
 * [Recap]  Cleveland Heights
@  Strongsville
Tourn:  Ehrnfelt Memorial
 
Cancelled
11:15 AM 
Rocky River  
  Culver Varsity "A" (IN)  
@  Kent
Tourn:  Cleveland Jesuit Classic
 
Final 
11:30 AM 
Normandy
  Bishop Watterson
@  Bowling Green
Tourn:  Toledo Walleye Winterfest
 
Final 
11:30 AM 
Kettering Alter 10 
  Mayfield
@  Ries
Tourn:  Parma MLK
 
Final/OT 
11:50 AM 
Newark
  Lake Catholic
@  Columbus
Tourn:  Pioneer Classic
 
Final 
12:10 PM 
Kankakee (IL)
  Kenston
@  Gilmour
Tourn:  Rock & Roll Cup
 
Final/OT 
1:30 PM 
Holy Name
  Olentangy Liberty
@  Kent
Tourn:  Cleveland Jesuit Classic
 
Final 
1:45 PM 
Brecksville
  Parma
@  Ries
Tourn:  Parma MLK
 
Final/OT 
2:00 PM 
King City (ONT)
  Gilmour
@  Aurora (ONT)
Tourn:  St. Andrew's College MLK
 
Final 
3:30 PM 
Olmsted Falls
  Amherst Steele
@  North Olmsted
Tourn:  Southwest Conference
 
Forfeit
3:30 PM 
Holy Name JV
  Brecksville
@  Ries
Tourn:  Parma MLK
 
Cancelled
3:45 PM 
Padua  
  Walsh Jesuit  
@  Kent
Tourn:  Cleveland Jesuit Classic
 
Final 
5:00 PM 
Parma 11 
  Nordonia
@  Ries
Tourn:  Parma MLK
 
Final 
5:00 PM 
Columbus St. Francis DeSales
  Sycamore
@  Strongsville
Tourn:  Ehrnfelt Memorial
 
Final 
5:30 PM 
Brush
  Bay 10 
@  Winterhurst
 
Final/OT 
5:30 PM 
Avon Lake
  North Olmsted
@  North Olmsted
Tourn:  Southwest Conference
 
Final 
5:30 PM 
Chicago St. Ignatius (IL)
  St. Ignatius
@  Chicago (IL)
Tourn:  Chicago Jesuit Cup
 
Final 
6:15 PM 
Holy Name JV
  Kettering Alter
@  Ries
Tourn:  Parma MLK
 
Final 
6:30 PM 
Columbus Academy
  Perrysburg
@  Strongsville
Tourn:  Ehrnfelt Memorial
 
Final 
7:00 PM 
Strongsville
  Beavercreek
@  Strongsville
Tourn:  Ehrnfelt Memorial
 
Cancelled
8:20 PM 
Benedictine  
  Orange  
@  The Pond (Auburn)
  Non-League Game
 
Search Options
Search By Team   [ All ]

Search By Tournament   [ All ]

Search By Date

Calendar - Full Season Calendar
January 2019
Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Schedule Last Updated: 3/15/19
> Missing Scores
> Head-To-Head Records
> About the Schedule...
--------------------






 








 © 2018 shutout.com  E-mail: tigers@shutout.com